Image
Image
Image
Image

„Dla leśników parasolem jest las” – Rykowisko 2015

DSC 057426 września 2015 r. uczniowie klasy Ia i Ib składali uroczystą przysięgę pod Dębem Bartkiem, że będą godnie reprezentować szkołę, szanować nauczycieli i dołożą wszelkich starań, aby ich wyniki w nauce były jak najlepsze.
Jednak zanim to się stało, tradycyjnie jak co roku wszystko zaczęło się od pokonania toru z przeszkodami wytyczonego w lesie obok szkoły. Pierwszaki ze specjalnymi „kocimi ogonami” biegły przez chaszcze, doły, mostki, „małpi gaj”, aby w szałasie szamana dzielnie pokosztować specjalnego napoju. Kiedy już udało im się dotrzeć do końca trasy, wreszcie kat ze swoją ekipą wielką siekierą obcinał „kociakom” ogony. Miałczenie było słychać na końcu Zagnańska, ale czego się nie robi, aby zostać pełnoprawnym uczniem Technikum Leśnego.
Twórcami skomplikowanego toru byli uczniowie klas czwartych.

Po pierwszej części Rykowiska uczniowie klas Ia i Ib przebrali się w mundury leśne uczniów szkoły leśnej.
W tym roku dodatkową przeszkodę stanowił deszcz, nie przestało padać nawet na moment. Jednak przyszli leśnicy, mimo to udali się pod Dęba Bartka, aby tam uroczyście ślubować. Najpierw wezwali Ducha Lasu - Sylwana, który przybył wraz ze swoją świtą – pięknymi nimfami leśnymi oraz mniej pięknymi, za to dzikimi pomocnikami. Wszyscy oni jeszcze raz sprawdzali odwagę pierwszaków, wydając dziwne dźwięki i strasząc przerażającymi minami.

Dzieli przyszli leśnicy z niezwykłym spokojem znosili to wszystko i ze skupieniem podchodzili kolejno do pasowania. Na słowa: „Pasuję cię na Borusa” każdy uczeń głośno odpowiadał: „Darz Bór” - co oznacza: niech ci bór darzy, wynagradza. Po pasowaniu uczniowie klasy pierwszej śpiewali „Awangardę” - hymn leśników.
Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy Rykowiska wykonali pamiątkowe zdjęcia pod Dębem Bartkiem. /MB/

 

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.