Image
Image
Image
Image

Szkoła, w której warto się uczyć!

Technikum Leśne w Zagnańsku  kolejny rok  na podium!

W województwie świętokrzyskim  Technikum Leśne w Zagnańsku zajęło pierwsze miejsce według XVIII Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy 2016”.
W całej Polsce zajmujemy 44 pozycję na 1817 techników, co daje nam prawo do posługiwania się Znakiem Jakości „Złotej Szkoły 2016”.
Kolejny sukces to miano Szkoły Mistrzów – określa się tak szkoły na podstawie zdawalności egzaminu zawodowego, przeprowadzanego przez OKE w całej Polsce. W Technikum Leśnym w Zagnańsku warto uczyć się wymarzonego zawodu leśnika, ponieważ zajmujemy pierwszą lokatę wśród wszystkich szkół leśnych w Polsce.
Ranking Perspektyw tworzy się na podstawie wyników egzaminów maturalnych, sukcesów szkół w olimpiadach oraz egzaminów zawodowych.
Jesteśmy bardzo dumni ze wspólnego sukcesu uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły! Trzeba podkreślić, że naszą pracę z dużym zaangażowaniem wspierają organ prowadzący -  Ministerstwo Środowiska oraz partnerzy w przygotowaniu praktycznej nauki zawodu – Lasy Państwowe.
 Finał rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016
14 stycznia 2015 r. w auli Biblioteki Narodowej Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów dla najlepszych liceów i techników w Polsce.  Na spotkanie przybyli liczni goście związani z edukacją. Obecni byli: wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć, który złożył gratulacje wszystkim  zwycięskim szkołom, kuratorzy oświaty, dyrektorzy Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.
W gali wzięli udział przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z Technikum Leśnego w Zagnańsku   wraz z p. Anną Kowalską – dyrektorem szkoły. Pierwsze gratulacje dla najlepszego technikum w województwie złożyła obecna na spotkaniu p. Małgorzata Muzoł – Świętokrzyski Kurator Oświaty.
Przepis na sukces
 Na sukces szkoły w rankingu Perspektyw składa się rzetelna praca uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły, połączenie tradycyjnych i nowatorskich metod nauczania z doskonale wyposażonymi pracowniami do nauki przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach przygotowujących do matury i egzaminów zawodowych, a także w licznych kołach zainteresowań (Sekcja Sokolnicza i Sekcja Sygnalistów Myśliwskich i wiele innych).
Bardzo ważna jest również pozytywna motywacja, atrakcyjne nagrody dla najlepszych uczniów na koniec roku i na podsumowanie półrocza to sposób, aby zachęcić do pracy. /MB/

 

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.