Image
Image
Image
Image

Książka godna polecenia

"WYŁĄCZ ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO"

Uzależnienie od komputera i internetu Petra Schuhler, Monika Vogelgesang

Autorkami tej książki są terapeutki - Petra Schuhler i Monika Vogelgesang. Obie mają wieloletnią praktykę w pracy z osobami uzależnionymi. W tej publikacji przekazują całą wiedzę zdobytą podczas swojego 15-letniego doświadczenia w tej dziedzinie. Jednak lektura tej książki nie jest substytutem terapii. Może jedynie wspomóc ludzi z symptomami siecioholizmu w zidentyfikowaniu odpowiedniej chwili na rozpoczęcie leczenia. Eksperci od terapii zgadzają się, że impulsem alarmowym jest przekroczenie 30 godzin wolnego czasu tygodniowo spędzanych przed komputerem i w sieci. Publikacja ukazuje wieloaspektowość tego zjawiska. Napisana jest językiem zrozumiałym, przystępnym dla odbiorcy. Zawiera mnóstwo użytecznych informacji. A przede wszystkim pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy to my mamy komputer i internet, czy też komputer i internet mają nas?
Recenzje książki:
Nakładem wydawnictwa WAM ukazała się książka, która podpowiada, jak walczyć z głodem siedzenia przy komputerze. "Wyłącz, zanim będzie za późno" autorstwa Petry Schuhler i Moniki Vogelgesang to tak naprawdę książka o każdym z nas.
Gazeta Polska
Można samemu sobie zrobić psychotest, by sprawdzić, czy jest się już uzależnionym od internetu. "W czasie gier/czatów/surfowania znajduję się w zupełnie innym świecie" - brzmi jedno z pytań. Jeśli w psychoteście uzbiera się więcej niż 28 punktów, znaczy to, że jest już z nami niedobrze. Książka pary niemieckich autorów ma wielki wymiar praktyczny, pomaga w ocenieniu, czy korzystanie z internetu przeze mnie lub przez moje dzieci nie zmieniło się w uzależnienie. W książce można też przeczytać wiele opisów stanu, do którego doprowadzili się ludzie, którzy przeszli "na drugą stronę" wirtualnej rzeczywistości". Świadectwa są czasem szokujące.
Jarosław Zalesiński
"Dziennik Bałtycki"
Poradnik napisany przez terapeutów z wieloletnim doświadczeniem klinicznym w pracy z osobami uzależnionymi od komputera i internetu. Pierwszy pacjent z taką diagnozą pojawił się w ich klinice w 1998 r., teraz osób zagubionych w wirtualnym świecie jest wiele. Autorzy stworzyli poradnik pomagający odnaleźć moment, w którym zwykłe korzystanie z komputera staje się niebezpieczne. Jasno i przejrzyście omawiają symptomy, przyczyny i skutki uzależnienia.
Natalia Budzyńska
"Przewodnik Katolicki"

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.