Image
Image
Image
Image

Rykowisko 2018 – na wesoło i na poważnie

Rykowisko 2018 – na wesoło i na poważnie

 

22 września 2018 roku w Technikum Leśnym odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Jest to w naszej szkole bardzo ważna uroczystość. Tradycyjnie jak każdego roku koledzy z czwartej klasy szykują przez kilka tygodni tor z wymyślnymi przeszkodami, aby przyszli leśnicy mogli sprawdzić swoje możliwości.
Drabinki, tunele, „chata szamana” i moc innych atrakcji sprawia, że pokonanie toru jest nie lada wyczynem. Na dodatek przy każdej przeszkodzie stoją czwartacy i motywują do jak najszybszego wykonania zadania. Na końcu jeszcze tylko kat uroczyście obcina ogon „kotom” i już można starać się o miano prawdziwego ucznia Technikum Leśnego.
Po pokonaniu toru z licznymi niespodziankami uczniowie klas pierwszych przebierają się w mundury i wspólnie z panią Dyrektor, nauczycielami i wychowawcami maszerują pod Dęba Bartka, aby tam złożyć uroczyste ślubowanie. W tym roku cały korowód prowadziła Parafialna Orkiestra Dęta „Perły Wincentego" w Odrowążku.
Moment ślubowania pod Dębem Bartkiem jest niezwykle wzruszający dla rodziców i rodzin pierwszaków. Każdy z uczniów jest pasowany na Borusa przez Sylwana (ducha lasu) i panią Dyrektor. W tym roku wójt Gminy Zagnańsk dodatkowo wręczył wszystkim odznaki Gminy Zagnańsk z okazji 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku.

Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia klasowe wraz z barwną świtą Sylwana.

 

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.