Rykowisko 2018 – na wesoło i na poważnie

Rykowisko 2018 – na wesoło i na poważnie

 

22 września 2018 roku w Technikum Leśnym odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Jest to w naszej szkole bardzo ważna uroczystość. Tradycyjnie jak każdego roku koledzy z czwartej klasy szykują przez kilka tygodni tor z wymyślnymi przeszkodami, aby przyszli leśnicy mogli sprawdzić swoje możliwości.
Drabinki, tunele, „chata szamana” i moc innych atrakcji sprawia, że pokonanie toru jest nie lada wyczynem. Na dodatek przy każdej przeszkodzie stoją czwartacy i motywują do jak najszybszego wykonania zadania. Na końcu jeszcze tylko kat uroczyście obcina ogon „kotom” i już można starać się o miano prawdziwego ucznia Technikum Leśnego.
Po pokonaniu toru z licznymi niespodziankami uczniowie klas pierwszych przebierają się w mundury i wspólnie z panią Dyrektor, nauczycielami i wychowawcami maszerują pod Dęba Bartka, aby tam złożyć uroczyste ślubowanie. W tym roku cały korowód prowadziła Parafialna Orkiestra Dęta „Perły Wincentego" w Odrowążku.
Moment ślubowania pod Dębem Bartkiem jest niezwykle wzruszający dla rodziców i rodzin pierwszaków. Każdy z uczniów jest pasowany na Borusa przez Sylwana (ducha lasu) i panią Dyrektor. W tym roku wójt Gminy Zagnańsk dodatkowo wręczył wszystkim odznaki Gminy Zagnańsk z okazji 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku.

Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia klasowe wraz z barwną świtą Sylwana.