Kiermasz „Podziel się świąteczną radością” 2018

17 grudnia 2018 r. odbył się  w naszej szkole kiermasz „Podziel się świąteczną radością”.

 

Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali ciasta, sałatki, pierogi, paszteciki i inne wspaniałe potrawy z myślą o tym, aby pomóc innym.

 W holu szkoły uczniowie ustawili pachnącą choinkę i stoliki nakryte białymi obrusami. Na tych stolikach mnóstwo dań i ciast. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły próbowali smakołyków.

Koniecznie trzeba dodać, że wypieki i dania wykonali też nauczyciele, np. obydwie wychowawczynie klas drugich specjalizują się w przygotowywaniu śledzi.  

Następnie młodzież pod opieką p. Łuksza Ubożaka udała się do Nadleśnictwa Zagnańsk, gdzie również odbywał się kiermasz świąteczny, a ludzie dobrej woli próbowali domowych wypieków, pomagając innym.

Obok stoisk kulinarnych znajdowało się również - tak jak co roku - stoisko z pracami wykonanymi przez uczniów w kółku plastycznym pod kierunkiem p. Izabeli Cholewińskiej. Przepiękne, kunsztownie wykonane bombki i stroiki cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Za uzyskane podczas kiermaszu pieniądze zostały kupione trzy paczki żywnościowe dla potrzebujących rodzin z Gminy Zagnańsk.

Wszystkim Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom, którzy zechcieli podzielić się świąteczną radością, serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu kiermaszu.

Marzena Błaut