Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Piłce Siatkowej - Tuchola 2019

W dniach 3-5 kwietnia 2019 r. w hali sportowo – widowiskowej OSiR w Tucholi zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych Ministra Środowiska Dziewcząt i Chłopców w Piłce Siatkowej.

 

W Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych w Piłce Siatkowej, które organizowane są bez przerwy od 27 lat, wzięło udział 8 drużyn dziewcząt i 8 drużyn chłopców z następujących szkół: TL w Białowieży, ZSLiE w Brynku, TL w Miliczu, TL w Starościnie, TL w Tucholi, TL w Warcinie, ZSL w Zagnańsku i ZSL w Biłgoraju.

Po dwudniowych zmaganiach sportowych wśród dziewcząt najlepsza okazała się drużyna TL w Tucholi, a wśród chłopców najlepszymi okazali się uczniowie reprezentujący  Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju.

ZSL w Zagnańsku w Mistrzostwach reprezentowali następujący uczniowie:

 - drużyna dziewcząt w składzie:

Szmajda Dominika, Habior Aleksandra, Stępień Aleksandra, Król Patrycja, Miernik Klaudia, Dróżdż Weronika, Siczek Kinga, Spadło Daria, Szczepanik Angelika.

 - drużyna chłopców w składzie:

Kubak Kamil, Banaszek Patryk, Basiak Tomasz, Rurarz Mikołaj, Serwata Krzysztof, Koźbiał Jakub, Lewandowski Kacper, Wydra Sebastian, Lipiński Sylwester, Szczepaniczyk Miłosz.

Dziewczyny zajęły V miejsce, a chłopcy VIII. Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Organizatorzy nagrodzili najlepszych zawodników i zawodniczki mistrzostw, a także najlepszych zawodników każdej z drużyn. Statuetkę najlepszego   zawodnika w ZSL Zagnańsku otrzymała wśród dziewczyn Aleksandra Habior, a wśród chłopców Kacper Lewandowski.

Serdecznie dziękuję zawodniczkom i zawodnikom za zaangażowanie, wolę walki oraz grę w duchu fair play. Dziękuję za dostarczenie tylu niezapomnianych emocji.

Ze sportowym pozdrowieniem Jacek Wolski