Image
Image
Image
Image

Rocznik 1986

Stan na dzień 18.12.2020.
W przypadku nieścisłości , braków lub błędów (zmiana pracy, stanowiska) serdecznie przepraszamy i prosimy o kontakt w sprawie aktualizacji pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Waligóra Marian

waligora marianOjciec Marian Waligóra pochodzi z małej wsi Brynica Sucha k. Jędrzejowa. W młodości zafascynowany przyrodą podjął naukę w Zespole Szkół Leśnych im. Romana Gesinga, w Technikum Leśnym, w Zagnańsku, w diecezji kieleckiej, chcąc zostać leśniczym. Jednak po jego ukończeniu w 1986 roku zmienił swoje plany życiowe i idąc za głosem powołania wstąpił w 1987 do zakonu paulinów. 18 czerwca 1994 ukończył studia w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie, na Skałce. Sakrament święceń przyjął na Jasnej Górze z rąk abp. Stanisława Nowaka.
Równocześnie z posługą zakonną rozwijał swoje zainteresowania, pielęgnowane od lat młodości, przede wszystkim fotografią (był członkiem koła fotograficznego w Technikum Leśnym) i górskimi wędrówkami[4], po których w 2010 zorganizował w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, w Galerii Art Foto wystawę swoich prac pod nazwą „Chamonix. Wznoszę swe oczy ku górom...”, będącą inspiracją początkowych słów Psalmu 121 (Ps 121, 1). Następnie 16 kwietnia 2014 wybrany został podprzeorem jasnogórskim.
Generał zakonu paulinów o. Arnold Chrapkowski oraz Zarząd Generalny Ojców Paulinów 4 sierpnia 2014 podjęli decyzję o wyborze o. Mariana Waligóry na 130 z kolei jasnogórskiego przeora.

Jóźwik Grzegorz


Absolwent Technikum Leśnego w roku 1986.
Leśniczy w Nadleśnictwie Stąporków.

Podsiadło Adam


Absolwent Technikum Leśnego w roku 1986.
Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski.

Świąder Jerzy


Absolwent Technikum Leśnego w roku 1986.
Leśniczy w Nadleśnictwie Kielce.

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.