Zajęcia praktyczne trwają nadal

Dzięki wprowadzonym zmienionym przepisom dotyczącym bezpieczeństwa w czasie pandemii, uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach praktycznych stacjonarnie.

Nauka praktyczna odbywa się w tradycyjny sposób, czyli uczniowie wykonują praktyczne zadania w lesie bądź w miejscach powiązanych. Nie zawsze jednak pogoda pozwala na wyjście w teren, wówczas ćwiczenia praktyczne realizowane są w szkole - zgodnie z zasadami sanitarnymi. Obecnie zajęcia praktyczne odbywają klasy: 2C, 3A i 3B.
Podczas zajęć można zauważyć wzmożoną komunikację, która jest powodem braku kontaktów między rówieśnikami, w prowadzeniu zajęć nie jest to kłopotliwe, a rozmowy na przerwie przy ognisku potwierdzają tęsknotę za spotkaniami.
Trzeba przyznać, że ten jeden dzień w tygodniu na zajęciach praktycznych stanowi dla młodzieży dużą przyjemność i daje możliwość powrotu do normalności.