Image
Image
Image
Image

Wycieczka do Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej

W dniu 23 listopada 2021 roku uczniowie klas pierwszych i trzecich wzięli udział w wycieczce patriotyczno-edukacyjnej do Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

Muzeum mieści się w zabytkowym, murowanym budynku dawnego dozorcostwa huty „Rejów” z XIX wieku. Jest to drugie co do wielkości i liczby eksponatów miejsce w kraju (po Muzeum Wojska Polskiego), które gromadzi imponującą liczbę sprzętu wojskowego.

DSC 0767

Młodzi ludzie zobaczyli eksponaty dotyczące wojny obronnej z 1939 roku oraz wyposażenie i umundurowanie żołnierzy Wojska Polskiego z okresu kampanii wrześniowej.
DSC 0775

Zasłużone sprzęty wojskowe odpoczywają w Muzeum im. Orła Białego nie tylko w gablotach, ale również na plenerowej ekspozycji, gdzie można dotknąć prawie wszystkich eksponatów.

DSC 0790
Uczniowie nie omieszkali wejść do wnętrza radzieckiego samolotu IŁ-24, aby poczuć się jak piloci samolotu desantowo-pasażerskiego lub wczuć się w rolę samych desantowców.

DSC 0819

Dzielnie wkroczyli również na mostek kapitański unikatowego w skali kraju eksponatu, jakim jest pełnomorski kuter torpedowy ORP „Odważny” oraz obejrzeli jedyne w Polsce niemieckie samobieżne działo pancerne StuG IV.

DSC 0806
Wycieczka zakończyła się wizytą w restauracji McDonald’s, ponieważ „działania wojenne” bardzo osłabiły naszych dzielnych młodych patriotów, a kuchnie polowe na plenerowej ekspozycji - choć bardzo ciekawe - niestety świeciły pustkami.

DSC 0789

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.