Image
Image
Image
Image

Pokaz broni myśliwskiej

Prezentacja broni myśliwskiej odbyła się 28 kwietnia 2022 roku w internacie przy Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku.

Pokaz ten skierowany był szczególnie do uczniów klas drugich, którzy w tym roku omawiają zagadnienia dotyczące broni myśliwskiej i bezpieczeństwa na lekcjach gospodarki łowieckiej.
Broń myśliwska kończy serię pokazów broni, na ławę wystawione zostały dubeltówki, sztucery, ekspresy i inna broń kombinowana w różnych kalibrach kulowych i śrutowych. Jak zawsze każdy egzemplarz został pokazany ze szczegółami i starannie omówiony. Można dopytywać: dlaczego taka rozmaitość? Otóż sekret tkwi między innymi w zachowaniu się kuli bądź śrucin w ciele, ważna jest więc skuteczność broni i jej celowość, ponieważ użycie dużego kalibru na małą zwierzynę będzie powodowało jej zmarnowanie, a po polowaniu należy odpowiednio zagospodarować nie tylko trofeum, ale i tuszę.
To już prawdopodobnie ostatni w tym sezonie pokaz broni przeprowadzony przez panów Krzysztofa Grosickiego i Jarosława Mikołajczyka, dlatego przekazuję szczere podziękowania od dyrektora szkoły p. Jacka Wolskiego i od wszystkich uczestników prezentacji. Mamy nadzieję, że jeszcze do nas powrócą z tematami myśliwskimi.
Darz Bór
Adam Pliszka

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.