Image
Image
Image
Image

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka Szkolna w ZSL Zagnańsk w 2022 roku jest beneficjentem Wieloletniego Programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0”.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0) to wieloletni program rządowy na lata 2021–2025 w ramach którego środki w wysokości ponad miliarda złotych (60% z budżetu państwa, 40% – wkład własny beneficjentów) zostaną przeznaczone na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce. To największy i jeden z najważniejszych – z uwagi na skalę oddziaływania i budżet – programów wieloletnich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest wsparcie, promocja i rozwój czytelnictwa w Polsce, kształtowanie postaw proczytelniczych, zwiększanie dostępu do wszelkich formatów książek, wzmacnianie kompetencji posługiwania się językiem ojczystym oraz roli bibliotek publicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego i centrów dostępu do kultury i wiedzy.

image 6483441W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 3. na lata 2021-2025, kierunek interwencji 3.2 Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych został zakupiony nowy komputer wraz z monitorem oraz zestawem – klawiaturą, myszką i słuchawkami do czytelni w bibliotece szkolnej.
Wykorzystanie sprzętu komputerowego umożliwi realizację celów edukacyjnych na każdym poziomie wiekowym, będzie zachęcać do oglądania filmów, obrazów, przybliży literaturę utworów literackich przez lektorów dzięki zestawowi słuchawkowemu.
W ramach projektu zostały zakupione również dwa e-booki do czytelni. Dzięki temu, że posiadamy e-booka możemy zabrać kilkaset e-książek za jednym razem. A jedną z najważniejszych zalet e-booków jest to, że mamy możliwość zmiany wielkości czcionki, czy też jej kroju, odpowiednio przechowywane są niezniszczalne: nie zaginają im się rogi, nie odrywają kartki. Dodatkowo e-booki posiadają przeglądarkę, opcję tworzenia notatek czy posiada aplikacje gierek: szachy czy sudoku.

Jak dotąd w ramach realizacji programu zostały zakupione nowości czytelnicze do biblioteki szkolnej, nagrody książkowe dla uczestników X Forum Humanistów Szkół Leśnych w Zagnańsku, nagrody w konkursie „Mistrz biologii”, a także zasponsorowana akcja „Cała Polska czyta dzieciom” w Szkole Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku.

Zapraszam wszystkich chętnych do biblioteki, praca przy nowym sprzęcie komputerowym i innymi nowościami z pewnością okaże się łatwiejsza i przyjemniejsza.

 

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.