Image
Image
Image
Image

CO W LESIE HUCZY, CZYLI „ NOC SÓW ” W TECHNIKUM LEŚNYM W ZAGNAŃSKU

Za nami kolejna udana edycja Nocy Sów zorganizowana we współpracy gminy Nowiny oraz Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku.

Noc Sów - jak co roku - przyciągnęła wielu miłośników tych nocnych ptaków. Z każdym rokiem pasjonatów chcących zobaczyć sowy i poznać je nieco bliżej zdecydowanie przybywa.
Noc Sów to wydarzenie edukacyjne, które odbywa się corocznie w różnych miejscach w Polsce. W tym roku na jedyną taką Noc Sów zaprosili uczniowie Technikum Leśnego w Zagnańsku. Uczniowie przygotowali prezentację, w której przedstawili gatunki sów występujące w Polsce, opowiedzieli o ich zwyczajach, tajemnicach, najnowszych odkryciach ornitologicznych i sposobach ochrony tych pięknych ptaków.
Na zakończenie prelekcji przyszli leśnicy przygotowali test wiedzy dla najmłodszych uczestników spotkania, w którym, a jakże, do wygrania były ekologiczne sóweczki zrobione z szyszek.
Jednak najważniejszymi „gośćmi” oraz największą atrakcją były żywe ptaki z Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych z TL w Zagnańsku, a wśród nich – trzy płomykówki, puszczyk i myszołowiec towarzyski, które wzbudziły ogromną furorę zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Publiczność była zafascynowana! Zgromadzeni szczególnie cieszyli się z możliwości wykonania sobie zdjęcia z naszymi ptakami.
Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami dla naszych uczniów. Po prezentacji uczestnicy wydarzenia podzielili się na grupy. Ponad 50 osób udało się wraz z przewodnikami na leśną wędrówkę, by sowy zobaczyć i usłyszeć.
Spotkanie miłośników sów trwało do późnych godzin nocnych.

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.