Image
Image
Image
Image

REKORDOWA MAJÓWKA Z UDZIAŁEM UCZNIÓW Z TECHNIKUM LEŚNEGO W ZAGNAŃSKU NA ZAMKU KRÓLEWSKIM W CHĘCINACH

Niemal 15,5 tysiąca turystów spędziło majówkowy czas na Zamku w Chęcinach. Licznym pokazom i występom na dziedzińcach zamkowych towarzyszyła wspaniała wiosenna pogoda oraz atmosfera.

Zamek Królewski w Chęcinach, jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w regionie świętokrzyskim, jak co roku przyciągnął rzesze turystów. Tym razem majówkę na Zamku Królewskim w Chęcinach można było spędzić przy dźwiękach muzyki myśliwskiej oraz w duchu patriotyzmu.
Wydarzenie rozpoczęło się od gry wielkoformatowej Skarbiec Koronny, której towarzyszyły dźwięki muzyki z epoki oraz pokazy tańców dawnych.
Kolejne atrakcje to niesamowite spotkania z żywą przyrodą w postaci pokazów, prelekcji i wystąpień wielkich pasjonatów flory i fauny. Tu nieoceniony był udział uczniów Technikum Leśnego w Zagnańsku działających w sekcji sokolniczej wraz ze swoimi podopiecznymi – ptakami drapieżnymi: myszołowami, sokołami i sowami. Uczniowie przedstawili niezapomnianą i pełną emocji prezentację na temat zwyczajów ptaków drapieżnych oraz przybliżyli misję i zasady funkcjonowania Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych działającego przy Zespole Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku.
Dzięki współpracy z Klubem Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej Oddział Chęciński, Zarządem Okręgowym PZŁ w Kielcach oraz uczniami Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku, a także edukatora przyrody przez cały dzień turyści odwiedzający zamek w Chęcinach poznawali tajemniczy świat dzikich zwierząt. Mieli również okazję podziwiać wystawę przedmiotów kolekcjonerskich i wsłuchać się w dźwięki myśliwskich sygnalistów prezentowane przez uczniów z sekcji sygnalistyki myśliwskiej z Technikum Leśnego w Zagnańsku.
Wszystkim pięknie dziękujemy za udział i zapoznanie się z ofertą Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku, a także z działającymi w Technikum Leśnym sekcjami – sokolniczą oraz sygnalistyki myśliwskiej.

 

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.