Image
Image
Image
Image

XXII Święto Polskiej Niezapominajki w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej w Jedlni-Letnisko

14 maja 2023 r. delegacja z Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku uczestniczyła w obchodach XXII Święta Polskiej Niezapominajki w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej w Jedlni-Letnisko.

Obchody zapoczątkował w 2002 roku Andrzej Zalewski, redaktor radiowej Jedynki i prowadzący „Ekoradio”. To święto leśników i przyrodników, którego celem jest promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie. Akcji przyświeca także idea, że warto zachować od zapomnienia ważnych ludzi, miejsca oraz chwile.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Program 1 Polskiego Radia.
Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego złożenia kwiatów przed tablicą upamiętniającą redaktora Andrzeja Zalewskiego. Kwiaty w imieniu Technikum Leśnego w Zagnańsku złożył dyrektor szkoły Jacek Wolski oraz reprezentacja grona pedagogicznego, a o godną oprawę muzyczną w trakcie wydarzenia zadbał Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Technikum Leśnego wraz z sygnalistami z RDLP w Radomiu.
Następnie szkolny Zespół Sygnalistów Myśliwskich wspólnie z Zespołem Sygnalistów Myśliwskich przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu zagrali koncert, który bardzo spodobał się publiczności.
Słoneczna niedziela tłumnie zgromadziła uczestników tego święta. Duże zainteresowanie, jak co roku, wzbudzili podopieczni z Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych działającego przy ZSL w Zagnańsku - ptaki drapieżne wraz z sokolnikami z naszej szkoły.
Wszystkim wydarzeniom i spotkaniom towarzyszyła miła atmosfera, a relację ze Święta Polskiej Niezapominajki można było wysłuchać na żywo w Programie 1 Polskiego Radia. Kolejnym cennym zdobytym doświadczeniem przez uczniów z Technikum Leśnego w Zagnańsku oraz idealną formą promocji szkoły był udział w audycji na żywo w Programie 1 Polskiego Radia. Uczniowie opowiedzieli o swoich pasjach i przybliżyli funkcjonowanie sekcji sokolniczej oraz sekcji sygnalistyki myśliwskiej.

 

Link do audycji:
https://jedynka.polskieradio.pl/artykul/3168135,%C5%9Awi%C4%99to-Polskiej-Niezapominajki-2023.-%22%C5%BByczliwo%C5%9B%C4%87,-serdeczno%C5%9B%C4%87-i-poszanowanie-przyrody%22

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.