Image
Image
Image
Image

Egzotyczna Owadziarnia przedstawia…

Witamy, przedstawimy dziś wyhodowane przez nas modliszki gatunku Chilodonoptera lestonii. Ta niewielka afrykańska modliszka, która nie osiąga nawet 5 cm dłudości, pochodzi z Ghany. Samiec jest mniejszy i smuklejszy od samicy. Cóż, musi być szybki by zwiększyć swoje szanse na spokojny wieczór „po kolacji” u samiczki.

Na zdjęciach nr 1 i nr 2 efektownie prezentująca się samiczka. Na pierwszej parze skrzydeł widoczne „oczko”. Drugą parę skrzydeł prezentuje tylko wtedy, gdy jest czymś zaniepokojona, rozkłada wówczas piękne żółte skrzydełka z wyraźnym czerwonym użyłkowaniem. Na kolejnym zdjęciu (nr 3) samiec - tak jak już pisałem - znacznie skromniejszy.
Skrzydła pojawiają się dopiero po ostatniej wylince, tak zwanej „imaginalnej”. Modliszki uzyskują po niej dojrzałość płciową. Samiec przechodzi o jedną wylinkę mniej. Na czwartym zdjęciu modliszka przed ostatnią wylinką, wyraźnie widać dwie pary dachówkowatych „łusek” – to przyszłe skrzydełka.
Wkrótce spróbujemy dopuścić samca do samiczki, być może uda nam się uzyskać młode i być może samiec nie zostanie zjedzony…

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.