Image
Image
Image
Image

Udział uczniów klas pierwszych w konferencji naukowej: „Kielce – Keltz. Z dziejów Żydów w Kielcach”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konferencji naukowej „Kielce – Keltz. Z dziejów Żydów w Kielcach”. Spotkanie odbyło się we wtorek (30 maja) w Auli Magna Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

kelz konferencja3Organizatorami konferencji były: Muzeum Historii Kielc, Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Kieleckie Towarzystwo Naukowe oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.

Pani prof. Beata Wojciechowska, dziekan wydziału humanistycznego UJK szczególnie miło przywitała naszą młodzież i wyraziła uznanie dla tak młodych słuchaczy zainteresowanych trudną i ciągle badaną historią mieszkańców pochodzenia żydowskiego w Kielcach.
Wysłuchaliśmy bardzo ciekawych prelekcji o wzajemnych relacjach mieszkańców różniących się wyznaniem, kulturą i stylem życia, ale potrafiących współdziałać na wielu polach i wspólnie wpływać na losy miasta.
Poruszane zagadnienia miały na celu zmierzenie się z „trudnym dziedzictwem” pamięci utożsamiającej Kielce przede wszystkim z tragicznymi wydarzeniami pogromu w 1946 r.
W tym dniu mieliśmy również okazję zobaczyć na terenie miasta ciekawe miejsca związane z historią, a także przysiąść się na ławeczkę do Jana Karskiego, który zaprasza na partyjkę szachów.
Więcej informacji o konferencji:
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/w-kielcach-naukowcy-dyskutowali-o-historii-kieleckich-zydow-ich-dzieje-siegaja-xix-wieku/ar/c1-17587483

https://mhki.kielce.eu/wydarzenia/konferencja-naukowa-kielce

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.