Image
Image
Image
Image

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024 w Technikum Leśnym

4 września 2023 r. obyła się inauguracja roku szkolnego w Technikum Leśnym w Zagnańsku. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP z oprawą przygotowaną przez młodzież, rodziców i pracowników szkoły.

Następnie miała miejsce uroczysta akademia w auli szkoły. Inaugurację roku szkolnego świętowali wraz z uczniami, rodzicami i gronem pedagogicznym znamienici goście: pan Mariusz Wertka – Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, pani Agata Czeplina-Miernik – Zastępca Dyrektora Świętokrzyskiego Parku Narodowego, pani Barbara Kasprzyk-Dulewicz – pracownik naukowy Muzeum Historii Kielc, pan Tomasz Guz – Nadleśniczy Nadleśnictwa Daleszyce, pan Paweł Kowalczyk – Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Zagnańsk, pan Jacek Oleś – Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Stąporków, pan Michał Farys - Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Skarżysko, pan Mariusz Sołtykiewicz - Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Suchedniów, pan Michał Kołodziejczyk - Przewodniczący Rady Rodziców w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku oraz pan Marian Parlicki – wieloletni emerytowany nauczyciel ZSL w Zagnańsku.

Pan Jacek Wolski – Dyrektor szkoły po powitaniu gości podkreślił w słowach skierowanych do młodzieży, że niezwykle ważne i cenne jest, że dziś uczniowie początek września kojarzą z radosnym powrotem do szkoły, ale data 1 września 1939 roku jest już na zawsze zapisana w historii Polski jako data tragiczna. Dlatego w tym roku podczas akademii wysłuchaliśmy wykładu na temat II wojny światowej przygotowanego przez panią dr Barbarę Kasprzyk- Dulewicz.
Następnie do młodzieży swoje słowa skierowali: pan Mariusz Wertka – Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju w RDLP w Radomiu oraz pan Michał Kołodziejczyk, życząc cierpliwości, wytrwałości i zaangażowania podczas nauki w nowym roku szkolnym.
Na uroczystości jak zawsze pięknie zaprezentowali się sygnaliści z Zespołu Sygnalistów Myśliwskich działającego w naszej szkole, również dużą atrakcję stanowiły ptaki drapieżne prezentowane przez członków sekcji sokolniczej.
Po zakończeniu spotkania na auli pan Mariusz Wertka odwiedził w salach uczniów klas I i V, wręczając im upominki i ponownie podkreślając, jak ważną rolę w dorosłym życiu odgrywa wykształcenie. I przypomniał, że Technikum Leśne w Zagnańsku gwarantuje bardzo dobre warunki do nauki, a może to powiedzieć, ponieważ sam jest absolwentem naszej szkoły.
Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym!

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.