Image
Image
Image
Image

LEŚNICY NA JASNEJ GÓRZE

pielgrzymka2023Po raz kolejny 16.09.2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją nauczycielami i pracownikami obsługi, wzięli udział w XXVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Leśników na Jasna Górę.

Hasło tegorocznej pielgrzymki zostało zaczerpnięte z orędzia Jana Pawła II na Światowy Dzień Pokoju, w którym zwrócił uwagę na wspólne dobro, jakim jest otaczający świat i konieczność przewidywania konsekwencji swoich działań. „Zagrożeniem dla pokoju na świecie jest nie tylko wyścig zbrojeń, ale także brak należytego szacunku dla przyrody.”
Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił abp Józef Górzyński, metropolita warmiński, koncelebrował bp Tadeusz Lityński, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Pracowników Leśnictwa i przewodniczący Zespołu „Laudato si” przy Radzie Społecznej Konferencji Episkopatu Polski.
W homilii abp Górzyński uwrażliwiał, że relacja do świata ma być relacją miłości, bo „świata nie wystarczy szanować. Przyrodę trzeba kochać. Pełnia człowieczeństwa jest możliwa tylko w relacji miłości do Boga Stwórcy i Stworzenia.” Bp Tadeusz Lityński na zakończenie uroczystości złożył podziękowanie pracownikom lasów państwowych, parków narodowych, szkół i wyższych uczelni za ,,świadectwo umiłowania Ojczyzny wyrażone w umiłowaniu domu ojczystego i pięknej przyrody”.
Młodzież z naszej szkoły prezentowała się wyjątkowo pięknie, była słoneczna pogoda i uroczysty nastrój, na pewno dla każdego był to wyjątkowy dzień. Młodzi ocenili, że było super i „jest moc”.
Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem każdego z uczestników, szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji - p. dyrektorowi Jackowi Wolskiemu, nauczycielom, opiekunom - p. Andrzejowi Gołdzie, p. Jolancie Grudniewskiej, pracownikom internatu, młodzieży z pocztu sztandarowego, a także rodzicom.

Bożena Musiał

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.