Image
Image
Image
Image

V Konkurs Sygnalistów Myśliwskich z sukcesem uczniów z Technikum Leśnego w Zagnańsku

Dnia 16.09.2023 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbył się V Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Andrzeja Rokickiego organizowany przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego z udziałem uczniów i członków Zespołu Sygnalistów Myśliwskich z Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku Patryka Piotrowskiego i Weroniki Żak.

Uroczystość zainaugurowana została plenerowym koncertem sygnalistów na Rynku w Piotrkowie Trybunalskim. Następnie pochód przeszedł do Zamku Królewskiego, gdzie rozpoczęły się przesłuchania konkursowe. Konkurs przebiegał w iście myśliwskiej atmosferze. Główną część zmagań przeprowadzono w murach piotrkowskiego muzeum. Tutaj odbyły się przesłuchania w kategoriach solowych, zespołowych oraz mistrzowskiej grze na rogu myśliwskim.
Konkurs w klasach sygnałów myśliwskich stanowił eliminacje województwa łódzkiego do Ogólnopolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich w 2023 roku.
Uroczyste zakończenie odbyło się w murach Uniwersytetu Piotrkowskiego, gdzie przeprowadzono wykład o Andrzeju Rokickim oraz odbył się koncert muzyki myśliwskiej i dworskiej w wykonaniu Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej, Kolejowej Orkiestry Dętej PKP w Piotrkowie Trybunalskim oraz Zespołu Sygnalistów Myśliwskich RABIEC przy ZO PZŁ w Piotrkowie. Był to pierwszy taki projekt od wielu lat w Piotrkowie i jako jeden z pierwszych w Polsce, gdzie rogi naturalne B grały wspólnie z zespołem instrumentów smyczkowych.
Następnie ogłoszono wyniki konkursu, w którym w klasie B Patryk Piotrowski zajął pierwsze miejsce, a Weronika Żak zdobyła trzecie. Możemy również pochwalić się sukcesem naszego Zespołu Sygnalistów, który zdobył pierwsze miejsce w klasie B.

Serdecznie gratulujemy sukcesu Patrykowi i Weronice oraz dziękujemy za godne reprezentowanie Technikum Leśnego w Zagnańsku i sekcji sygnalistów myśliwskich w konkursie.

 Autor zdjęć: Andrzej Wierzbieniec

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.