Image
Image
Image
Image

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

Ojcowski Park Narodowy to niezwykłe miejsce wyróżniające się przepięknym krajobrazem oraz ciekawą architekturą. Uczniowie klasy Ia ruszyli Szlakiem Orlich Gniazd 9 czerwca 2010 roku.

W czasie wycieczki widzieli Zamek w Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, a przed upałem schronili się w Grocie Łokietka, jak niegdyś według legendy schronił się przed pościgiem wojsk króla czeskiego Wacława II Władysław Łokietek. Czesi przeszukiwali okolicę, ale króla nie udało się znaleźć. Uratował go bowiem pająk, który tak zasnuł wejście do jaskini swoją pajęczą nicią, że wyglądało jakby nikt przez nie dawno nie przechodził.

Uczniowie po smacznym obiedzie miłe chwile spędzili w Centrum Edukacyjno-Muzealnym Ojcowskiego Parku Narodowego, zwiedzanie ekspozycji rozpoczęło się projekcją filmu w technologii 3D, ukazującego prehistorię i procesy, które kształtowały rzeźbę okolic Ojcowa oraz dzisiejszy wygląd Doliny Prądnika. Następnie oglądali makietę Ojcowskiego Parku Narodowego (w skali 1:2000), trójwymiarowe fotografiami roślin i owadów oraz dioramę ukazującą świat zwierzęcy łąk i lasów pobliskich terenów.

Młodzież byłą zachwycona widokami, bujną przyrodą i oryginalnymi kształtami skał utworzonymi przez naturę.

Wyjazd odbył się w ramach Projektu „Awangarda dla przyszłości” finansowanego ze środków Unii Europejskiej - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.