Image
Image
Image
Image

Sukces ucznia Technikum Leśnego w Zagnańsku podczas IV Konkursu Sygnalistów Myśliwskich

W połowie listopada w Piotrkowie Trybunalskim odbył się IV Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Andrzeja Rokickiego organizowany przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego z udziałem ucznia i członka zespołu sygnalistów myśliwskich z Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku Patryka Piotrowskiego.

IMG20221112144055 2Wydarzenie rozpoczęło się wczesnym rankiem na Rynku Trybunalskim.

Uroczystość zainaugurowana została od plenerowego koncertu sygnalistów. Następnie pochód przeszedł do Zamku Królewskiego, gdzie rozpoczęły się przesłuchania konkursowe.
Konkurs przebiegał w iście myśliwskiej atmosferze. Główną część zmagań przeprowadzono w murach piotrkowskiego Muzeum. Tutaj odbyły się przesłuchania w kategoriach solowych, zespołowych oraz Mistrzowskiej Grze na Rogu Myśliwskim. Podczas tej edycji soliści-mistrzowie zaprezentowali trzy obowiązkowe utwory: Hejnał Polskiego Związku Łowieckiego (muz. Karol Emil Kroskowski), Hymn Piotrkowskich Myśliwych (muz. Andrzej Rokicki) i Pobudka spalska (na podstawie muz. Artura Śliwińskiego).
Konkurs w klasach sygnałów myśliwskich stanowił eliminacje województwa łódzkiego do Ogólnopolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich w 2023 roku.
W komnatach zamku zaprezentowano także sylwetkę Andrzeja Rokickiego - patrona konkursu - oraz nastąpiło otwarcie wystawy fotograficznej.

Uroczyste zakończenie zmagań dopełniła niedzielna msza święta ku czci świętego Huberta, patrona myśliwych, która tradycyjnie odbyła się w kościele oo. Bernardynów.
Ostatnim akcentem myśliwskiego święta był koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich oraz ogłoszenie wyników konkursu, w którym w klasie B /dla średniozaawansowanych/ znakomite II miejsce zajął uczeń Technikum Leśnego z Zagnańska Patryk Piotrowski.
Serdecznie gratulujemy sukcesu Patrykowi oraz dziękujemy za godne reprezentowanie Technikum Leśnego w Zagnańsku i sekcji sygnalistów myśliwskich w konkursie.

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.