Image
Image
Image
Image

V Forum Humanistów Szkół Leśnych w Zagnańsku

W dniach 12-14 marca 2014 r. humaniści ze Szkół Leśnych prowadzonych przez Ministra Środowiska mieli swoje święto. Jak co roku w Zagnańsku odbyło się V Forum Humanistów Szkół Leśnych. Przybyli do nas Goście z Techników Leśnych w Białowieży, Biłgoraju, Brynku, Goraju, Miliczu, Lesku, Rogozińcu i w Starościnie.

 

W tym roku uczniowie rywalizowali podczas następujących konkursów:

  • Konkurs teatralny „Bawimy się w teatr” – scenki z dzieł Aleksandra Fredry. Uczniowie przed przyjazdem na Forum przygotowywali wybrane scenki (np. fragmenty komedii, wiersze), a w czasie konkursu wykazali się niezwykłą pomysłowością, profesjonalizmem i prawdziwym talentem aktorskim. Jury konkursu musiało przyznać równorzędne trzy miejsca trzecie, ponieważ poziom był bardzo wyrównany.
  • Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliana Tuwima - Rok 2013 był rokiem poświęconym Julianowi Tuwimowi. Podczas Forum uczestnicy konkursu pt: „Życie i twórczość Juliana Tuwima” zaskakiwali znajomością ciekawostek z życia artysty oraz interpretacją doskonałej poezji mistrza słowa. W tym konkursie również nie obyło się bez niespodzianek, po czterech dogrywkach jury zadecydowało o przyznaniu dwóch miejsc pierwszych!
  • Multimedialny Konkurs Językowy - rozwiązując test, uczestnicy konkursu wykazali się znajomością frazeologizmów, a także rozumieniem i poprawnym stosowaniem wyrazów obcego pochodzenia.

Zaproszeni Goście poznawali również region świętokrzyski. W tym roku zwiedzali Jaskinię „Raj” oraz uczestniczyli w zajęciach w Centrum Geoedukacji w Kielcach, aby następnie obejrzeć Rezerwat Kadzielnia. Tradycyjnie jak co roku uczestnicy Forum odwiedzili również pradawnego Bartka, a tam wykonali pamiątkowe fotografie.

Niespodzianką dla uczniów naszej szkoły i dla zaproszonych gości był występ Piotra Resteckiego – gitarzysty, który zachwycił nas doskonałą techniką gry i otwartą, miłą postawą.

Na uroczystej gali podsumowującej V Forum Humanistów Szkół Leśnych laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, nagrody i dyplomy. Do gratulacji dołączył się także pan Szczepan Skorupski – Wójt Gminy Zagnańsk, a list gratulacyjny przesłała pani Małgorzata Muzoł – Świętokrzyski Kurator Oświaty. /MB/

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.