Image
Image
Image
Image

Wizyta studyjna w Niemczech – maj 2010

W dniach od 16 do 22 maja 2010 roku już kolejny raz uczniowie Technikum Leśnego w Zagnańsku odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę leśną w Morgenröthe – Rautenkranz w Niemczech. 

 

Mieli możliwość obejrzenia szkoły oraz Centrum Kształcenia Zawodowego Falkenstein. Prawdziwą atrakcją było wypróbowanie symulatora Harvestera oraz możliwość przebywania w kabinie Harvestera przy ścince drzewa. 

Organizator wyjazdu – p. Agnieszka Wilczyńska pominęła etap ćwiczeń na symulatorze i od razu wskoczyła do kabiny Harvestera. Uczniowie ZSL i ich opiekunowie przyglądali się konkursowi ekologiczno-leśnemu przygotowanemu przez szkołę Morgenröthe – Rautenkranz dla dzieci. 

Uczestnicy wyjazdu również aktywnie uczestniczyli w zajęciach w terenie, na przykład przy sadzeniu drzewek. Ponadto obserwowali działanie Ośrodka Edukacji Ekologicznej i Przyrodniczej Oberlauterbach.

Nie zabrakło czasu na spacer po prześlicznej starówce w Dreźnie oraz obejrzenie niezwykłego dzieła malarskiego w rotundzie „Panometer”, które imponuje nie tylko rozmiarem – 27 metrów wysokości, ale i formą, gdyż ukazana tam panorama Drezna XVIII wieku sprawia wrażenie 3d.

Uczestnikom wyjazdu pozostały niezwykłe wspomnienia, zdjęcia i atrakcyjne upominki – bardzo dobrej jakości noże myśliwskie.

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.