Image
Image
Image
Image

II Spotkania Sekcji Sokolniczych z techników leśnych zorganizowane w Zagnańsku

W dniach 12–14.11.2014 r. w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku spotkali się uczniowie i opiekunowie sekcji sokolniczych działających przy technikach leśnych, były reprezentacje Białowieży, Milicza, Rogozińca i Zagnańska.

 

Spotkanie zorganizował Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych przy Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku pod patronatem Dyrektora Szkoły. Celem zjazdu była popularyzacja ochrony ptaków drapieżnych oraz kultywowanie tradycji sokolniczych. Zorganizowane spotkanie zgromadziło nie tylko sokolników, ale również uczniów zainteresowanych uprawianiem czynnego sokolnictwa.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały referaty dotyczące zasad utrzymywania ptaków drapieżnych, przygotowania sokolnika do posiadania ptaka i jego trenowania.

Z dużym zainteresowaniem spotkała się prelekcja dotycząca restytucji sokoła wędrownego w Polsce prezentowana przez pana Henryka Mąkę, poparta materiałem filmowym. Następnym punktem programu był pokaz układania ptaków drapieżnych przygotowany przez uczniów Technikum Leśnego w Zagnańsku.

W drugim dniu spotkania uczestnicy wzięli udział w Międzynarodowych Łowach z Sokołami organizowanych przez Gniazdo Sokolnicze w Busku. Uczniowie techników leśnych mieli możliwość obserwowania łowów z orłami, sokołami wędrownymi, białozorami i rarogami. Obserwacja kunsztu sokolniczego i kultywowanie starych zwyczajów sokolniczych dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

Uczestnicy spotkania - członkowie sekcji sokolniczych działających przy technikach leśnych wyrazili opinię, że takie spotkania w istotny sposób przyczyniają się do popularyzacji idei sokolniczej w Polsce. Opracowanie Jerzy Pawiński

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.