Image
Image
Image
Image

PAMIĘTAJMY O NICH !

W tym roku minie 25 lat od śmierci zasłużonych pracowników naszej szkoły: dyrektora inż.Tadeusza Przygodzkiego i kierownika internatu mgr Jana Kalety.

 przygodzki

Tadeusz Przygodzki był pierwszym dyrektorem naszej szkoły. Po 14-letniej pracy w Zakładach Przemysłu Drzewnego z dniem 1 września 1968 roku objął stanowisko dyrektora Technikum Leśnego w Zagnańsku. Szkołę organizował od podstaw.
Dzięki jego zaangażowaniu i inicjatywie powstała nowoczesna i funkcjonalna baza szkolna, wybudowano również internat oraz dom nauczyciela. Jego zasługą oraz wynikiem bogatych i wieloletnich doświadczeń zawodowych było skompletowanie stabilnej i fachowej kadry pedagogicznej oraz pracowników administracji i obsługi. Kierowana przez niego szkoła miała w środowisku wysoką ocenę. Szczególne osiągnięcia miał w kształtowaniu gospodarki łowieckiej województwa kieleckiego. Zmarł nagle 21 marca 1990 roku przy biurku dyrektorskim
w ZSL w Zagnańsku. Swoją postawą i zaangażowaniem w życie szkoły przyczynił się do wychowania wielu wspaniałych ludzi – Absolwentów Naszej Szkoły.
Na zawsze pozostanie w pamięci współpracowników, uczniów i myśliwych.

                                                                                                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

kaleta

Jan Kaleta był kierownikiem nowo oddanego internatu w latach 1973-1990. Nie był to łatwy okres dla kraju i społeczności szkolnej
( m.in. reglamentacja towarów, stan wojenny), ale potrafił się w nich odnaleźć i być nie tylko wychowawcą, ale i menadżerem. Młodzieży dawał przykład aktywności fizycznej sam uprawiając sport i organizując rozgrywki sportowe m.in. w piłkę nożną i siatkową, w tenisa stołowego czy w szachy. Pełnił również funkcję trenera drużyny technikum w piłce nożnej. Ze szczególną troską kultywował tradycje szkolne „wieczerzę wigilijną” oraz „Rykowisko”. Zmarł po krótkiej chorobie 16 listopada 1990 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.