Image
Image
Image
Image

Drwal XX i XXI wieku - niecodzienne spotkanie w klasie „0” w SP w Samsonowie

W dniu 24 marca 2015 roku na zielonej lekcji w klasie „0” pan Michał Buczyński - nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum Leśnym w Zagnańsku opowiedział sześciolatkom

IMG 9601o zawodzie drwala, przedstawiając go na przestrzeni dwóch wieków: XX i XXI. W rolę drwali wcielili się uczniowie Technikum Leśnego: Radosław Zięba i Piotr Król.
Mali obserwatorzy mogli porównać sprzęt, robocze ubrania, a nawet buty, które zmieniały się z biegiem lat. Praca przy ścince oraz przy przetwarzaniu pozyskanego surowca drzewnego w użyteczne należy do szczególnie niebezpiecznych, dlatego ważne jest zachowanie zasad i warunków bezpiecznej, higienicznej pracy.
Sześciolatki dowiedziały się, co to jest piła „moja-twoja”, pilarka spalinowa, młotek do cechowania drewna ( który wszyscy wypróbowali, odbijając ślad na pniaku), ochronne kaski uzbrojone w walkie-talkie, a także specjalne spodnie antyprzecięciowe. Każdy mógł przymierzyć nowoczesny kask i choć przez chwilkę poczuć się jak prawdziwy drwal.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki oraz zadanie do domu (na kawałku drewna muszą wykonać dowolną techniką „leśną” pracę plastyczną).

 

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.