Image
Image
Image
Image

VIII Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Leśnych w Zagnańsku

W dniach 20-22 maja 2015 r. w Technikum Leśnym w Zagnańsku odbywało się VIII Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Leśnych prowadzonych przez Ministra Środowiska.

szkoly lesnePrzedsięwzięcie polega na cyklicznych spotkaniach uczniów zaangażowanych w działania na rzecz społeczności szkoły. Każde kolejne spotkanie organizowane jest przez inne technikum leśne, były już Fora Samorządów Uczniowskich w: Miliczu, Białowieży, Goraju, Brynku, Rogozińcu, Lesku, Warcinie i tym razem w Zagnańsku.
Za każdym razem młodzież omawia ważne zagadnienia dla ich funkcjonowania w szkole. Uczniowie wymieniają się pomysłami i ciekawymi rozwiązaniami. W tym roku obrady zarządów samorządów uczniowskich z kilku szkół (Białowieża, Biłgoraj, Brynek, Goraj, Lesko, Milicz, Rogoziniec, Zagnańsk) poświęcone były omówieniu wewnątrzszkolnych zasad oceniania na podstawie dokumentów poszczególnych szkół. Przedstawiciele każdej szkoły prezentowali własne wewnątrzszkolne zasady oceniania oraz ich zalety i wady, wykorzystując różnorodne formy wystąpienia, np.: omówienie, prezentację multimedialną itp. Z uwagą dyskusji młodzieży przysłuchiwali się opiekunowie Samorządów Uczniowskich oraz p. Anna Kowalska – dyrektor Technikum Leśnego w Zagnańsku.
Po każdym spotkaniu znajdujemy jakiś ciekawy pomysł do zrealizowania w naszej szkole, tym razem uczniom naszej szkoły bardzo spodobało się wyróżnianie najlepszych uczniów specjalnymi odznakami do munduru.
Oczywiście obrady to najważniejszy moment Forum Samorządów, ale spotkania te dają doskonałą okazję do integracji młodzieży z całej Polski oraz do pokazania gościom uroków Ziemi Świętokrzyskiej. Uczestnicy Forum zwiedzali przepięknie odrestaurowany Zamek w Chęcinach oraz zgłębiali tajniki wiedzy w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim.
Kolejną propozycją zarówno dla uczniów, jak i opiekunów były warsztaty psychologiczne na temat podnoszenia motywacji do nauki. Prowadzący byli pod wrażeniem aktywności i zaangażowania młodych ludzi podczas zajęć.
Prawdziwy relaks i integracja miały miejsce na ognisku na polanie w Goleniawach oraz na dyskotece w internacie ZSL w Zagnańsku.
Dla wszystkich gości upominki ufundowało Nadleśnictwo Zagnańsk i Nadleśnictwo Kielce, a pamiątkowe obrazki i motylki wykonały koleżanki z sekcji plastycznej działającej w internacie szkolnym.
Marzena Błaut

 

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.