Image
Image
Image
Image

Wycieczka klasy III A

Po długim i żmudnym planowaniu i bardzo krótkim pakowaniu udało się wreszcie wyjechać na wycieczkę. W dniu 29.09.2016 roku klasa III A wyruszyła na trzydniową wycieczkę w Bieszczady.
Trasa wiodła przez nadleśnictwo Cisna, Wołosate, Tarnicę (najwyższy szczyt w Bieszczadach) i hodowlę żubrów w Mucznem. Góry przywitały nas otwartymi ramionami leśników, którzy dokładali wszelkich starań, by nasza wycieczka stała się niezapomnianym przeżyciem.
Dzięki nadleśniczym: panu Władysławowi Chmurskiemu i Janowi Mazurowi mogliśmy poznać problemy gospodarki leśnej Bieszczadów. Specyfika tego rejonu to duży ruch turystyczny, z którym trzeba pogodzić zasady hodowli lasu, co z kolei wymaga nieszablonowych działań wyjątkowych leśników. Ogromne podziękowania składamy również na ręce pana Leopolda Bekiera - dyrektora Bieszczadzkiego Parku Narodowego, który to ugościł nas w nowym ośrodku edukacyjnym i zapewnił wspaniałego przewodnika. Trudno wymienić wszystkich, którzy „na szlaku” wyciągnęli pomocną dłoń, chcielibyśmy jednak raz jeszcze podziękować pani Elżbiecie Bekier za przyjęcie i zaopiekowanie się nami w Ośrodku Bieszczadzkiego Parku Narodowego, pani Ewelinie Górnej-Baran za „słów kilka” o żubrach oraz panom Tomaszowi Hartmanowi i Mateuszowi Świerczyńskiemu za wprowadzenie w problemy gospodarki leśnej w Bieszczadach.
To królewskie przyjęcie zawdzięczamy zaangażowaniu nauczycieli (p. Tadeusza Kiedrzyna i p. Sławomira Szostka), dzięki którym wycieczka udała się tak wspaniale. Na koniec głębokie ukłony w stronę rodziców, którzy sfinansowali wycieczkę, a przede wszystkim dziękujemy pani Annie Kochel i panu Stanisławowi Krzysztofikowi za bezpośrednią pomoc w opiece nad młodzieżą.
Nad naszą wizytą można byłoby się szeroko rozpisywać, jednak zamiast słów niech przemówią zdjęcia i fakt, że już teraz część klasy planuje wrócić w Bieszczady w czasie wakacji.

 

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.