Image
Image
Image
Image

ERASMUS + CZYLI WITAJ FRANCJO!

 

8 listopada 2016 - wtorek

Podczas pierwszego dnia naszej wizyty oglądaliśmy szkołę w Bellegarde, przedstawiono nam ogólny zarys stanu lasów we Francji, a na koniec zwiedziliśmy arboretum.
Większość lasów we Francji znajduje się w rękach prywatnych, jedynie około ¼ to lasy państwowe, występujące pod nazwą Office National des Forets. Zróżnicowanie lasów we Francji jest mocno związane z regionem. W części centralnej głównym gatunkiem jest dąb. Drzewostanom dębowym najczęściej towarzyszy grab odnawiany odroślowo na opał. Główny gatunek hodowany jest w celu uzyskania wysokiej jakości sortymentów na beczki, surowca do budowy domów czy drewna konstrukcyjnego.
Szkoła, którą odwiedziliśmy, nie jest wyłącznie szkołą leśną, uczą się w niej także architekci krajobrazu i ogrodnicy. W szkole jest możliwość kształcenia się na pracownika tartaku, brak jednak chętnych na ten trudny kierunek. Szkoła posiada swoje warsztaty i szklarnię, ale większość kształcenia zawodowego odbywa się na terenie prywatnych firm.
Dzień zakończyliśmy wizytą w arboretum, czyli takim ogrodzie botanicznym z drzewami. Zwiedzanie tego miejsca to nie tylko poznanie gatunków drzew rzadko lub w ogóle niespotykanych u nas. Zwiedzając arboretum, mogliśmy przyjrzeć się pracy przewodnika, obserwować, w jaki sposób prowadzi się tutaj zajęcia. Najlepsze było to, że bez ograniczeń mogliśmy zbierać wszelkie nasiona, owoce czy szyszki.

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.