Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas IV.

27 kwietnia 2018 roku w auli Technikum Leśnego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas IV.

 

Na akademię przybyli znamienici goście: pan Mariusz Mazur, który reprezentował Związek Leśników Polskich w RP, pan Marek Miazga – Nadleśniczy Nadleśnictwa Zagnańsk, pan Stanisław Krzysztofik -przedstawiciel Rady Rodziców, reprezentant Świętokrzyskiej Izby Rolniczej oraz pan Krzysztof Bąk – właściciel Szkoły Jazdy „Krzysztof” a także nauczyciele, wychowawcy, rodzice uczniów klas IV i oczywiście tegoroczni abiturienci.

Dyrektor szkoły – pani Anna Kowalska przedstawiła podsumowanie czterech lat nauki oraz wręczyła uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce Stypendium Dyrektora Szkół Leśnych w Zagnańsku oraz nagrody książkowe. Dla najlepszych „zawodowców” upominki tradycyjnie ufundowały Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych i Świętokrzyska Izba Rolnicza a dla najlepszych uczniów Szkoła Jazdy „ Krzysztof”.
Po raz czwarty uczniowie z najwyższą średnią z przedmiotów zawodowych ( z czterech lat) otrzymali Stypendium Naukowe Rady Krajowej Związku Leśników Polskich w RP.
Na najlepszych sportowców, sokolników, sygnalistów, działaczy na rzecz społeczności szkolnej, krwiodawców czekały tak jak co roku Sylwany - czyli pamiątkowe statuetki podkreślające dokonania uczniów wręczane podczas uroczystej gali.
Sylwanami zostali również uhonorowani rodzice, którzy przez cztery lata angażowali się w pracę społeczną na rzecz klas i szkoły.
Specjalnie dla absolwentów uczniowie z klas Ia i Ib zaśpiewali piosenki i złożyli życzenia mówiące o pomyślności na maturze i w dorosłym życiu..
Ku zaskoczeniu wszystkich, wbrew szkolnej tradycji, absolwenci z wielkim rozmachem pożegnali szkołę, bowiem przygotowali występ kabaretowy, który z przymrużeniem oka pokazywał jaką drogę przebyli w ciągu czterech lat nauki w Technikum Leśnym.
Pożegnanie szkoły z takim akcentem na długo pozostanie nam w pamięci.

Uroczystość uświetnił Zespół Sygnalistów Myśliwskich, odgrywając sygnały dla nagrodzonych i wyróżnionych.
Za wszystkich abiturientów trzymamy kciuki! Powodzenia na maturze!

/AL./