"Świąteczne dobro"

W ramach szkolnej akcji „Świateczne dobro” wolontariuszom naszej szkoły udało się sfinalizować dwa działania fundraisingowe.

IMG 8986Pierwsze z nich to zbiórka pieniędzy na koncentrator tlenu dla pacjentów Hospicjum w Miechowie. Drugie to zakup sprzętu sportowego do rehabilitacji dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Kielcach.
Akcja #dajoddech promująca zakup koncentratora była koordynowana przez następujących uczniów: Natalię Wiśniewską, Karolinę Walkiewicz, Dawida Tarkę, Franciszka Połetka. Działanie akcji polegało m.in. na wymyśleniu przez nich challenge’u, w ramach którego nominowane kolejno osoby wstawiały na media społecznościowe swoje zdjęcia z nadmuchanymi tlenem balonami i słowami otuchy dla pacjentów hospicjum, prowadzeniu grupy na Facebooku, prowadzeniu na niej licytacji i zachęty do wpłat. Sukces akcji jest spory, gdyż udało się zebrać większą kwotę niż pierwotnie zakładano, dzięki czemu oprócz wspomnianego koncentratora tlenu hospicjum zakupiło również pulsoksymetry oraz nawilżacze powietrza do sal pacjentów.

Drugą naszą akcję, czyli #KilometryZdrowiaDlaDzieciaków promowali uczniowie: Klaudia Miernik, Wiktoria Mądzik, Karolina Bukowska, Mateusz Okoń oraz Łukasz Nems. Polegała ona m.in. na zachęcaniu do podjęcia dowolnej aktywności fizycznej, po wykonaniu której uczestnik dobrowolnie mógł wesprzeć zbiórkę. Nasi uczniowie założyli również wydarzenie na Facebooku, gdzie prowadzili licytacje, zachęcali do wpłat. To działanie również przyniosło sukces, dzięki czemu Specjalny Ośrodek Wychowawczy zakupił rower trekkingowy, hulajnogę tradycyjną oraz deskorolki elektryczne.

21 grudnia wolontariusze wraz z p. dyrektorem Jackiem Wolskim, p. Damianem Zegadło oraz p. Damianem Czarneckim odwiedzili placówki, aby oficjalnie przekazać zakupiony sprzęt.

IMG 8987

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wzięli udział w akcji.
Dziękujemy za pomoc i współpracę Diecezjalnemu Centrum Wolontariatu, które było naszym partnerem na czele z p. Damianem Zegadło.
Dziękujemy również całej społeczności szkolnej, która włączyła się w tak szczytne działanie.
Razem możemy więcej!

Damian Czarnecki