Image
Image
Image
Image

Wyjazd do Tucholi na obchody 50-lecia Szkolnego Koła Sokolników „Raróg”

Nasza szkoła została zaproszona na obchody 50-lecia Szkolnego Koła Sokolników „Raróg” w Tucholi. Uroczystość rozpoczęła się w sobotę 9.10.2021 r.

W towarzystwie członków Polskiego Koła Sokolników „Gniazdo Sokolników”, absolwentów i członków Sekcji Sokolniczej „Raróg” oraz innych zaproszonych gości i myśliwych związanych z sekcją uczestniczyliśmy w całodniowych obchodach prowadzonych przez Dyrekcję Szkoły i Opiekunów Koła Sokolniczego.
Po ciekawej prelekcji rozpoczęła się kolejna część uroczystości, czyli XIV Konkurs Latawcowy w Technikum Leśnym w Tucholi. Nasza delegacja z Sekcji Sokolniczej zgłosiła uczestnictwo trzech ptaków w Konkursie Latawcowym, dlatego z niepokojem wyczekiwaliśmy kolejnych konkurencji. Zgodnie z harmonogramem pierwsza konkurencja odbyła się dla sokołów w klasie premium i młodych do pierwszego roku życia. W konkursie latawcowym sokoły miały w jak najkrótszym czasie wznieść się do wabidła umieszczonego na wysokości około 150 m. Następna konkurencja, w której brały udział dwa nasze ptaki to Trial jastrzębi polegający na jak najszybszym przelocie w dystansie 200 m. Trzecia, w której brał udział jeden ptak opiekuna naszej , to Trial sokołów polegający na przelocie w odcinku 300 m. Po zakończeniu konkursu na podsumowaniu spotkaliśmy się z miłą niespodzianką, otóż jastrząb zwyczajny „Pocisk” - Pawła – członka naszej szkolnej sekcji zajął pierwsze miejsce w przelocie na 200 m, a „Bojka”- raróg górski Krystiana – opiekuna sekcji zajął trzecie miejsce. Tylko myszołów „Nasza Szkapa” mimo dobrze zapowiadającego się startu zrezygnował i w czasie konkurencji osiadł na pobliskim drzewie.
Można się pochwalić, że po wyjeździe nie zostaną tylko pamiątkowe przypinki i zdjęcia, ale także miejsca na podium w konkurencjach, w których braliśmy udział. Powrót do Zagnańska przebiegł spokojnie, bez niespodzianek, choć z małymi przygodami. Trzeba zaznaczyć, że taki wyjazd to nie tylko nowe doświadczenia, ale i nowe znajomości w kręgu doświadczonych i przyszłych sokolników.

Chwal Ćwik
Członkowie Sekcji

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.