Image
Image
Image
Image

Rajd i Konkurs Wiedzy Historycznej

Po raz siódmy młodzi ludzi na szlaku mjr. Jana Piwnika „Ponurego” i gen. Antoniego Hedy „Szarego” – Rajd i Konkurs Wiedzy Historycznej

W dniach 28-30 maja 2014 r. odbyła się kolejna edycja Rajdu i Konkursu Wiedzy Historycznej Szlakami mjr. Jana Piwnika „Ponurego” i gen. Antoniego Hedy „Szarego”. Tradycyjnie już w rajdzie wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. Iwoną Ledwójcik, w tym roku byli to: Paweł Zięba, Dominik Nawrocki, Przemysław Siek, Gracjan Duda i Paweł Pela

Tematyka rajdu:

  • Odnajdywanie w terenie miejsc upamiętniających działalność organizacji konspiracyjnych i oddziałów partyzanckich, szczególnie związanych z osobami mjr. Jana Piwnika „Ponurego ” i gen. Antoniego Hedy „Szarego” w okresie II wojny światowej i po jej zakończeniu (działalność niepodległościowa po 1945 r.). Celem jest również odnajdywanie bezpośrednich świadków tamtych wydarzeń mogących je opisać w oparciu o własne przeżycia.
  • Zapoznanie się z walorami turystyczno-krajoznawczymi Gór Świętokrzyskich, lasów siekierskich, wzgórz niekłańsko-bliżyńskich i Puszczy Świętokrzyskiej.

Pierwszego dnia (28.05.) wszyscy uczestnicy rajdu zebrali się na parkingu przy Stadionie Miejskim w Kielcach, po czym udali się autokarem do Wąchocka. Tam po krótkiej odprawie i otrzymaniu zadań i wytycznych przystąpili do ich realizowania. Po drodze mijali różne pomniki i tablice upamiętniające wydarzenia z tamtego okresu. Podążali w kierunku Wykusu i Bronkowic. Trasa to około 25 km. Po dotarciu do autokaru przejechali do Bodzentyna, aby odwiedzić kolejne pomniki i tablice. Następnie udali się do Skarżyska-Kamiennej, gdzie zostali zakwaterowani w Ośrodku Wypoczynkowym „Rejów”.

Drugiego dnia (29.05.) pogoda popsuła plany organizatorom, ponieważ padał deszcz. Dlatego uczestnicy rajdu udali się do muzeum w Michniowie. Później przejechali do Bliżyna, gdzie odnajdywali kolejne groby i tablice. Następnie udali się na Świnią Górę. Po powrocie do ośrodka na zmarzniętych uczniów czekało już ognisko.

Trzeciego dnia (30.05.) rano wszyscy udali się na obrzeża Skarżyska, na cmentarz żołnierzy AK. Następni wyruszyli do Końskich i Radoszyc.

W Adamowie miało miejsce podsumowanie i wręczenie nagród. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

  • I miejsce - VI LO im. J. Słowackiego pod opieką Dariusza Stępnia.
  • II miejsce - Zespół Szkół Leśnych im. Romana Gesinga pod opieką Iwony Ledwójcik.
  • III miejsce - V LO im. ks. P. Ściegiennego pod opieką Andrzeja Kubery.

Prace uczestników konkursu oceniali pracownicy IPN-u: Marek Jończyk, Edyta Krężołek, Bogdan Kubicz.

Relację napisał uczeń klasy IIIa , uczestnik rajdu – Przemysław Siek.

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Rykowisko 2024 ZSL Zagnańsk

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Zagnańsk Miedzianka

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.

Rykowisko 2023 Zagnańsk

Rykowisko 2022 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

Jubileusz 55-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku