europe svg facebook svgyt svgbip svg
europe svg
vulcan facebook svgyt svgbip svg europe svg

Zespół Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku

Udział naszych uczniów w Mistrzostwach Szkół Leśnych w piłce siatkowej w Biłgoraju

W dniach 12-14 marca 2025 r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w 33. Mistrzostwach Szkół Leśnych chłopców i zarazem 11 Mistrzostwach Szkół Leśnych dziewcząt w piłce siatkowej. W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn dziewcząt oraz 7 zespołów chłopców. Dziewczęta rozegrały turniej w systemie każdy z każdym, zaś chłopcy zostali podzieleni na dwie grupy. Dziewczęta dzielnie walczyły, ale niestety przegrały wszystkie swoje spotkania. W pierwszym dniu nasi chłopcy zmierzyli się z zawodnikami z Tucholi, Białowieży oraz Starościna. Po walce musieli uznać wyższość bardzo mocnych przeciwników i w ostatecznym rozrachunku w kolejnym dniu zmierzyli się z kolegami z Rogozińca, wygrywając bardzo pewnie 2:0 zajmując VI miejsce. Z każdego zespołu został wyłoniony najlepszy zawodnik turnieju i z naszej szkoły był to Franciszek Piskorz, zaś wyróżniającą się zawodniczką została Wiktoria Podgórska. Warto zauważyć, że szkół leśnych prowadzonych przez Ministra Klimatu i Środowiska w Polsce jest aż 11, a na niniejszym turnieju przyszło nam mierzyć się z najlepszymi, w związku z czym była to dla nas dobra lekcja, która z pewnością pozostawi bardzo duży bagaż doświadczeń.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW (DZIEWCZĘTA)
I miejsce – Technikum Leśne w Tucholi
II miejsce – Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju
III miejsce – Technikum Leśne w Białowieży
IV miejsce – Technikum Leśne w Starościnie
V miejsce – Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku

Reprezentacja dziewcząt

  • Weronika Żak 5a,
  • Wiktoria Podgórska 5a,
  • Maja Nowak 2b,
  • Antonina Witczyk 2b,
  • Zuzanna Bukowska 5b,
  • Iga Raźniak 4b.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW (CHŁOPCY)
I miejsce – Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju
II miejsce – Technikum Leśne w Białowieży
III miejsce – Technikum Leśne w Starościnie
IV miejsce – Technikum Leśne w Miliczu
V miejsce – Technikum Leśne w Tucholi
VI miejsce – Zespół Szkół Leśnych Zagnańsku
VII miejsce – Zespół Szkół Leśnych Rogozińcu

Reprezentacja chłopców

  • Bartosz Dudzik 4b,
  • Mateusz Przydatek 4a,
  • Maciej Borcuch 4a,
  • Franciszek Piskorz 3a,
  • Bartosz Gala 3a,
  • Adam Piwko 3a,
  • Marcel Bobras 3a,
  • Bernard Kicior 3b,
  • Piotr Bała 2b,
  • Szymon Janicki 2b.

Organizacja zawodów w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju - jak zawsze - stała na bardzo wysokim poziomie. Urozmaiceniem tegorocznych zawodów był mecz towarzyski pomiędzy trenerami szkół leśnych a Nadleśnictwem Biłgoraj. Naszą szkołę reprezentowała trenerka Magdalena Turek. Miłym akcentem była wygrana nauczycieli 2:1.
Tego samego wieczoru odbyły się konkursy na „celność dogrania” dla dziewcząt oraz konkurs na „siatkarskiego gwoździa”, w którym nasz uczeń grający na pozycji środkowego – Franciszek Piskorz, występując ze swoją trenerką, zajął II miejsce! Dziękujemy organizatorom i mówimy do zobaczenia!