europe svg facebook svgyt svgbip svg
europe svg                Ikona symbol spacer wirtualny po ZSL

Zespół Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku

Wśród najlepszych w Polsce – Mateusz finalistą XLI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej!

Finalista OWE 20266 czerwca 2026 r. uczniowie szkół średnich z całej Polski przystąpili do etapu centralnego XLI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, który w tym roku odbył się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Problematyka olimpiady obejmowała: ekologię klasyczną, wody i ich ochronę, gleby ich ochronę, gospodarkę rolną i leśną, żywność i zdrowie, ochronę przyrody, ochronę powietrza, gospodarkę odpadami, hałas, rekultywację, normy prawne obowiązujące w dziedzinie ochrony środowiska oraz bieżące zagadnienia z dziedziny ekologii i ochrony środowiska w Polsce, Europie i na świecie.
Naszą szkołę reprezentował Mateusz Narojczyk, uczeń klasy VA, który był jednocześnie jednym z siedmiu uczniów województwa świętokrzyskiego. Mateusz uzyskał tytuł finalisty OWE, a wraz z nim uprawnienia do korzystania z preferencji w systemach rekrutacji na wybrane uczelnie. To duży sukces będący efektem jego pracy, wiedzy oraz pasji. Jesteśmy dumni z tak wspaniałego osiągnięcia.
Serdecznie gratulujemy Mateuszowi tego prestiżowego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów naukowych!